P0001175
Ielikt grozā

Share

Apraksts

Īsāka un vieglāka rakete ar paplašinātu atsitiena zonu vieglākam trāpījumam paredzēta bērniem (6-12 gadi).

Komplektā 1 junioru rakete bez somas.

Par Speedminton

Speedminton ir šobrīd visstraujāk augošais rakešu sports pasaulē. Tas apvieno sevī badmintona ātrumu, skvoša dinamiku un tenisa eleganci.

Lielākais spēles pluss attiecībā pret iepriekšminētajiem sportiem – nav nepieciešams tīkls vai īpašs laukums. Speedmintonu var spēlēt praktiski jebkur - parkā, pludmalē vai sporta zālē. Atšķirībā no badmintona, neliels vējš nebūs traucēklis, jo volāniņš ir mazāks pēc izmēra un smagāks.

Speedmintonu ātri vien var apgūt jebkurš iesācējs bez pieredzes tenisā vai badmintonā. Volāniņu var viegli raidīt vairāk kā 10 metru augstumā, kas ļaus pretiniekam sagatavoties tā uzņemšanai. Tomēr, ja spēlēsiet uz rezultātu, sapratīsiet, ka spēle ir ne tikai ātra un aizraujoša, bet arī prasa lielu fizisko piepūli.

Visi iepriekšminētie apstākļi padara speedmintonu par lielisku papildinājumu atpūtai ģimenes un draugu lokā.

Ekipējums

Speedmintonu spēlē ar skvoša tipa raketi – tā ir vieglāka un īsāka par tenisa raketi. Rezultātā Jūs varat kustēties un reaģēt ļoti ātri. Tā nenogurdina plaukstas locītavu tik ļoti kā tenisa rakete. Bet atšķirībā no badmintona, varēsiet izdarīt spēcīgus un tālus sitienus. Bez lielas piepūles varat raidīt volāniņu līdz pat koku galotnēm un tikpat viegli šādus sitienus uzņemt.

Speedminton volāniņam ir daudz labākas aerodinamiskās īpašības nekā badmintona volāniņam. Tas ir mazāks un smagāks, līdz ar to lido tālāk un precīzāk. Sasniedz ātrumu līdz pat 290 km/h. Uzvelkot volāniņam gumijas gredzenu, tātā veidā palielinot svaru, varēsiet spēlēt arī neliela vēja apstākļos. Ievietojot volāniņā gaismas stienīti, spēli varat turpināt pilnīgā tumsā!

Pieejamas arī mazākas raketes bērniem.

Noteikumi

Speedminton var spēlēt sava prieka pēc bez jebkāda laukuma vai arī sacensties savā starpā un skaitīt punktus.

Spēlei nepieciešams tikai atzīmēt aptuveni 5 metru platu vārtu līniju vai ideālā variantā – divus 5,5x5,5 metri lielus kvadrātus 12,8 metru attālumā vienu no otra.

Spēle risinās līdz 3 uzvarētiem setiem (tātad, maksimums 5 seti spēlē). Sets tiek spēlēts līdz viens no spēlētājiem sasniedz 16 punktus. Nepieciešams vismaz 2 punktu pārsvars.

Tiek izlozēts, kurš pirmais servēs. Katrs spēlētājs servē 3 reizes pēc kārtas. Ja tiek sasniegts rezultāts 15:15, serve tiek mainīta pēc katras izspēles. Drīkst izvēlēties, vai servēt sitot volāniņu no apakšas vai pāri galvai. Servi no apakšas drīkst izdarīt no sava laukuma centra. Servi pāri galvai – tikai no sava laukuma tālākās līnijas. Zaudētājam setā vienmēr tiek piešķirtas tiesības pirmajam servēt nākamajā setā.

Punkts pretiniekam tiek pieskaitīts šādos gadījumos:
-    kļūdaina serve
-    Tu raidi volāniņu ārpus laukuma
-    volāniņš piezemējas Tavā laukumā, ieskaitot līnijas
-    vienā piegājienā volāniņam uzsit vairāk kā vienu reizi
-    volāniņš saskaras ar ķermeni

Ja tiek atsists volāniņš, kas šķietami lido autā, spēle tiek turpināta.

Pēc katra seta spēlētāji mainās pusēm. Ja nepieciešams 5. sets, laukuma puses šajā setā tiek mainītas ik pēc 8 punktiem.